Sekabet Video Poker Oyunu ve Kuralları

sekabet video poker oyunu

Sekabet video poker oyunu, özellikle yeni oyuncular tarafından slot oyunlarıyla karıştırabiliyor. Buna karşın video poker daha iyi bir strateji ve düşünce tarzı gerektirir. Zira bu oyunlar, grafiksel şekilde yönlendirilen oyunlardır.

Sekabet Video Poker Oyununda Nasıl Kazanılır?

Şans odaklı oyunların tamamında olduğu gibi, sekabet video poker oyununda da size kazandıracak kesin bir yöntem yoktur! Ancak başarılı olma adına dikkat etmeniz gereken bazı detaylar mevcuttur;

Her oyun makinesinde ayrı bir strateji uygulayabilir ve hoşunuza giden bir makine bulduğunuz zaman, o makinede oynamaya devam edebilirsiniz. Uzun süre oynadığınızda kendinizi daha rahat hissedebilir ve kendinize en uygun stratejiyi geliştirebilirsiniz. Video poker oyununda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, tek kartı perin yanında tutmamaktır! Zira bu şekilde bir oyun anlayışı, elinize avantaj sağlamayacaktır.

İç kente kağıt çekmeyi beklemek yerine, dış kent için kağıt çekmek daha doğru bir tercihtir. Zira dış kent için beklediğinizde ve ihtiyaç duyduğunuz kağıt geldiğinde elinizi tamamlamış olursunuz. Video poker oyuncuları açısından en iyi ödeme oranları, Vale veya üstü için 9/6, Deuce Wild içinse 9/5 gibi yüksek oranlardır. Elinizdeki kağıdı atmadan evvel, Vale ya da üzeri video poker için Flash Royal ihtimalinin ortalama 40 bin elde 1 olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca 3 kağıtla renk veya kent yapmaya hiçbir zaman uğraşmayın.

Video Poker Oyun Kuralları

Standart bir video poker oyununun kuralları şunlardır:

Video poker oyunlarının neredeyse tamamı 52 kartlık destelerle oynanmaktadır. Buna karşın Joker Wild gibi içerisinde “Joker” sözcüğü geçen oyunlarda ise, destede ilave olarak Joker de bulunur.

Bahisler alındıktan sonra “kartları dağıt” butonuna basılır ve oyunculara rastgele şekilde deste içerisinden 5 kart verilir. Bunun ardından elinizde hangi kartları koruyacağınıza ve hangileri atacağınıza karar verirsiniz. Atacağınız kartlar yerine desteden yeni kartlar verilir ve elinizde oluşturduğunuz 5 kartın el değerlerine ve ödeme tablosuna göre kazancınızı alırsınız.

Sekabet video poker oyunlarında şansınızı denemek için, siteye üye olup yatırım yapmanız gerekiyor. Daha sonra üst menüdeki “oyunlar” linkine tıklayıp, karşınıza gelecek olan sayfanın sol tarafındaki “video poker” linkine basarak oyunlara erişim sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın