Sekabet Bingo Oyunu Nedir, Nasıl Oynanır?

sekabet bingo oyunu

Bingo, ülkemizde popüler bir oyun olan tombalanın Amerika ve Avrupa ülkelerinde oynanan türüdür. Bu ülkelerde çok yaygın olan bingo, genellikle sosyalleşmek ve yeni insanlar tanımak amacıyla oynanan bir oyundur. Peki, sekabet bingo oyunu nasıl oynanır ve kuralları nelerdir?

Sekabet Bingo Oyunu Nasıl Oynanır?

Hem eski, hem de nostaljik şans oyunlarından biri olan bingoda, oyun başında 1 ile 100 adet arasında kart alabilirsiniz. Ancak bu durum bingo salonlarında pek geçerli değildir. Oyun ekranında 3 adet kart görüntülenir, fakat oyun programı tarafından bütün kartlarınız kontrol altında tutulur. Kazandığınız zaman yine program tarafından size bildirim yapılır.

Bingo oyunu olan birçok sitede otomatik oyun sistemi mevcuttur. Böylece rakamlar çekildiğinde bunları kaçırma ihtimaliniz ortadan kalkar. Zira oyuncu için çıkan rakamlar, otomatik olarak işaretlenir. Bunların yanı sıra “best card” adı verilen bir opsiyon sayesinde elinizdeki en iyi kartı dilediğiniz an görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca ekstra olarak istediğiniz bir kartı da takip etmeniz mümkündür.

Bingo Oyun Kuralları Nelerdir?

Sekabet bingo oyununu oynayabilmeniz için, ilk olarak seçmek istediğiniz kartı işaretlemeniz gerekir. Bu işlemi yapabilmek için “Seç” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Şayet herhangi bir karttan vazgeçerseniz, bu sefer “Bırak” butonuna basmanız gerekmektedir.

  • Bingo kartları içinde 1 ile 75 arasında numaralar bulunur.
  • Kazanç elde edebilmeniz için 75 numara arasından 30 tane seçersiniz ve ilk adımı atmış olursunuz.
  • Oyun toplarının çekilmesiyle birlikte, seçmiş olduğunuz sayılardan kaç tanesinin tutturulduğu sistem tarafından belirlenmektedir.
  • Numaralar çekildikten sonra yatay, dikey veya çapraz şekilde BİNGO sözcüğünü yakalarsanız, oyunu kazanmış olursunuz.

Bingo oyunun bu kadar popüler olmasının temel sebebi, tamamıyla şans odaklı bir oyun olması ve heyecanın üst seviyede yaşanmasıdır. Online olarak bingo oynamayı düşünüyorsanız, kesinlikle sekabet gibi lisanslı bir bahis sitesinde oynamanızı öneririz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan en iyi oyun deneyimini yaşama fırsatı elde edeceksiniz. Yılbaşı günlerinin vazgeçilmezi olan bingo oyununu sekabet ayrıcalığı ile mutlaka tecrübe etmelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın